+90312 286 2111

Pazartesi - Cuma 10:00-19:00 Cumartesi 10:00-18:00

Uzm. Dr. Yelda MumcuUzm. Dr. Yelda MumcuİletişimMenü

Emzirme

Emzirme Danışmanlığı Nedir?

Anne sütü hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınızı koruyan en büyük mucizedir. Bebeğinizin mükemmel büyümesini sağlar, bağışıklığını güçlendirir, beyin ve göz gelişimini destekler, enfeksiyonlardan korur ve bebeğinizde alerjik hastalıklar daha az görülür. Ayrıca anne sütü alan bebekler daha az ağlar, uzun vadede sağlıkları daha iyi olur, ani beşik ölümü sendromu daha az görülür, çene ve diş sağlığı da olumlu şekilde gelişir. Emzirme sadece bebeklerin değil annelerin de sağlığını korur. Anneleri meme ve yumurtalık kanserinden korur, doğum sonu kanamalarını ve kemik erimesini azaltır. Ayrıca annelerin daha kolay kilo vermesini sağlar ve adetlerin gecikmesini sağlayarak üst üste gebe kalmayı önler. Tabi en önemlisi anne ile bebek arasında duygusal bir bağ kurulmasını sağlar. Anne bebek bağlanmasını güçlendirir.

Doğum sonrası pek çok anne bebeğini hiçbir sorun yaşamadan emzirir. Ama bazı anneler emzirme sırasında sorunlar yaşayabilir. Bu normal bir süreçtir. Hiç endişe etmeyin. Çünkü yalnız değilsiniz. Emzirme sırasında sizin gibi sorun yaşayan pek çok anne vardır. Doğru zamanda ve doğru ellerle buluştuğunuz zaman bebeğinizi emzirmeniz her zaman mümkündür. Bu nedenle emzirme ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız en kısa süre içinde bir emzirme danışmanından destek almanız siz ve bebeğiniz için en iyisidir.

Emzirme Sırasında Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Bir Emzirme Danışmanlık Hizmetinde Neler Yapılır?

Emzirme danışmanlığında esas amaç emzirme sorunlarının oluşmadan önce önlenmesini sağlamaktır. Annelerin özellikle doğum öncesi alacakları emzirme eğitimleri bebeklerini kucaklarına aldıklarında yaşayacakları emzirme sorunlarını oldukça azaltır. Bunun dışında doğum sonrası yine emzirme sorunu olamasa bile gerek doktorunuz gerekse bir emzirme danışmanından anne sütü ve emzirme konusunda bilgi ve destek almak başarılı bir emzirmenin başlamasını ve sürdürülmesini sağlayacaktır.

Emzirme Danışmanı Ücretleri

Emzirme danışmanlığı yapacak kişinin, gerçekten bu alanda yetkin olduğuna dikkat etmelisiniz. Ne kadar sürelik bir eğitimden geçtiğini ve kaç senedir bu işle uğraştığı önemlidir. Profesyonel destek ile emzirme danışmanlığı ücret bilgisini öğrenmek için +90 (312) 286 21 11 bu numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25.11.2023
Dr. Yelda Mumcu
Editör
Uzm. Dr. Yelda Mumcu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
SORU SOR
En az 70 karakter
ANLAŞMALI KURUMLAR

Aşağıdaki kurum veya özel sigortalarla anlaşması bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmamız yoktur.

Tümünü Göster
Dr. Yelda MumcuUzm. Dr. Yelda MumcuÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
+90 (312) 286 2111