+90312 286 2111

Pazartesi - Cuma 10:00-19:00 Cumartesi 10:00-18:00

Uzm. Dr. Yelda MumcuUzm. Dr. Yelda MumcuİletişimMenü

Dr. Yelda Mumcu

Dr. Yelda Mumcu Hakkında

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

1967 yılında Ankara da doğdum. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesin den 1990 yılında mezun oldum. Aynı sene Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk sağlığı ve Hastalıkları bölümünde ihtisasa başladım. 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığımı aldım.

Kısa süre Bursa Orhangazi Devlet Hastanesinde çocuk uzmanı olarak çalıştıktan sonra 1997-2001 yılları arasında Akdeniz Üniveristesi Tıp Fakültesi neonatoloji bölümünde yandal uzmanlık eğitimi alarak 2001 yılında neonatoloji uzmanı oldum.

2001-2003 yılları arasında Ankara Güven hastanesinde, 2003-2009 arasında Bayındır hastanesinde, 2009-2018 yılları arasında Özel TOBB ETÜ hastanesinde neonatoloji ve çocuk uzmanı olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi muayenehanemde hizmet vermeye devam etmekteyim. Evli ve 2 çocuk annesiyim.

Muayenehanem, Kızılırmak Mh. 1443. Cd. YDA Center A Blok Kat:13 No:565 adresindedir. YDA Center, Çukurambar semtinin merkezinde özel hastanelere yakın, asansörlü, mekanların ferah olduğu, çevresinde otopark alanı ve çeşitli restoranların olduğu modern bir binadır. Burada bulanan muayenehanem 90 metrekare büyüklükte olup bekleme salonu, çocuk oyun alanı, muayene odası, emzirme odası ve müdahale odası ile mutfaktan oluşmaktadır.

Muayenehanemde bütün çocukluk çağı aşıları uygulanmaktadır. Aşıların saklanması için Türkiye Halk sağlığının kurallarına uygun bir buzdolabı vardır. Aşılar özel aşı taşıma kabında transfer edilerek uzaktan ısı takip sistemi (ATS) ile izlenerek soğuk zincir kurallarına uygun bir şekilde saklanmaktadır. Ayrıca binada 24 saat hizmet veren jeneratör sistemi sayesinde kesinlikle soğuk zincir açısında ısı ihlali yaşanmamaktadır.

Son yıllarda özel sigortaların oldukça etkin bir şekilde kullanılması nedeniyle pek çok özel sigorta ile anlaşmam bulunmaktadır. Şu an itibariyle Acıbadem, Anadolu Hayat, Mapfre, Allians, Ak Sigorta, Demir Hayat, Yapı Kredi Sigorta, Gruopama, Güneş Sigorta, Ziraat Sigorta, Ray Sigorta , HDI sigorta, Ergo sigorta, Eureko Sigorta, Zurih Sigorta, AIG sigorta, Generali, ACE European sigorta, Ankara Anonim Türk Sigorta, Sompo Japan Sigorta, CGM sigorta, İmece Destek Danışmalık Alt sigortaları, Türk Nippon ile anlaşmam bulunmaktadır. Ayrıca Merkez Bankası çalışanları içinde anlaşmamız mevcuttur.

Çocuk Doktoru

Çocuklar anatomik, fiziksel, psiklojik, bağışıklık sistemi, metabolik ve gelişimsel olarak erişkinlerden farklıdır. Çocuk Doktoru doğumdan ergenliğe kadar çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal sağlık sorunları ile ilgilenen hekimlerdir. Özellikle tedavi edici hekimlik yanında en önemli görevleri koruyucu hekimlik de yapmalarıdır. Tıp fakültesini bitirdikten sonra 4 yıllık uzmanlık eğitimi sonrasında çocuk doktoru uzmanı olurlar. Çocuk doktoru çocukların sağlığı, beslenmesi, büyümesi, fiziksel ve psiklojik gelişmesi, hastalıkların tanısı ve hastalıkların tedavisi ile ilgili sağlık hizmetlerinin hepsini yürütürler.

Çocuk Doktorları Neler Yaparlar

Sevgili Anne ve Babalar

Çocuk sahibi oldunuz ve ailenizin mutluluğu bir kat daha arttı. Artık çocuklu bir ailesiniz ve hayatınızın biraz değişeceğini unutmayın. Bütün anne babalar gibi siz de bebeğiniz için herşeyin en doğru ve mükemmelini yapmak isteyeceksiniz. Ama bu süreçte aklınız çok karışacak ve bocaladığınız anlar çok olacaktır. Aile büyükleriniz, arkadaşlarınız size yardımcı olmaya çalışacak. Kitaplar ve sanal ortamdan bilgi edinmeye çalışacaksınız. Ama unutmayın doğal anne ve babalık içgüdüleriniz, sevginiz, aile birlikteliğiniz ve birbirinize karşı destekleriniz çocuk büyütmek ve çocuğunuz ile büyümek için yeterli olacaktır. Saglık ve mutlukluk dileklerimle Uzm. Dr. Yelda Mumcu

ANLAŞMALI KURUMLAR

Aşağıdaki kurum veya özel sigortalarla anlaşması bulunmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmamız yoktur.

Tümünü Göster
Dr. Yelda MumcuUzm. Dr. Yelda MumcuÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
+90 (312) 286 2111